sobota, 11 maja 2013

Spacer w deszczu !

Kto z nas nie lubi patrzeć na padający za oknem deszcz lub spać, gdy za oknem szaleje burza ?  Kto z nas nie lubi spacerować w deszczu? Komu  z nas deszcz nie wydaje się choć trochę romantyczny? Myślę, że tylko nieliczni z nas nie zasną do momentu, gdy  ulewa nie przestanie hulać. A gdyby tak móc spędzić czas wśród kropel deszczu, a przy okazji w ogóle nie moknąc? 

Najnowsza instalacja w MoMie, zwana "Rain - Room" pozwala na to !

„Rain Room” to ogromny pokój z wysokim sufitem wyposażony w dysze, z których tryska sztuczny deszcz. Co ciekawe, gdy tylko czujnik w dyszy wykryje obecność ludzkiego ciała, woda przestaje lecieć. Instalacja ta bowiem jest wyposażona w czujniki, które reagują na naszą temperaturę i ruch naszego ciała! Dzięki temu wynalazkowi odbiorcy czują się, jakby kontrolowali strumienie.
Za pomysł i jego realizację odpowiada międzynarodowy kolektyw "rAndom", a sama ekspozycja zdobyła popularność, gdy po raz pierwszy została zaprezentowana w Londynie w ubiegłym roku. Rain Room odwiedziło wówczas prawie 80 tysięcy osób w ciągu pięciu miesięcy. Część z nich czekała nawet po dwanaście godzin w kolejce, żeby przekonać się, jakie to uczucie stać w deszczu i nie moknąć. Teraz instalacja przyjeżdża do Nowego Jorku, gdzie zostanie pokazana w Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako część wystawy „EXPO 1: New York”.

Kto z nas nie chciałby wędrować w strugach deszczu z ukochaną osobą lub po prostu choć na chwilę zatrzymać się i kontemplować  w samotności tą niesamowitą melodię szumiących kropel? Zarówno jedna jak i druga opcja wydaje się mieć bardzo magiczny klimat ...
(Ciekawostka i zdjęcia wyszukane w i internecie)

4 komentarze:

 1. Muszę opowiedzieć o tym mojemu R. On uwielbia deszcz zawsze i wszędzie :) G.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczynam sądzić, że z R. mam wiele wspólnego ;)) Pozdrawiamy!

   Usuń
 2. jaka szkoda,że nie zrobili tego expo w Paryzu :( cos niesamowitego !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jeszcze nie wszystko stracone i będzie nam dane zobaczyć tą instalację tutaj! :)

   Usuń