środa, 22 maja 2013

Luxembourg.

Luxembourg to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc Paryża. Choć bywam tam głównie tylko wtedy, gdy przylatują do nas goście, to jestem pewna, że jak tylko poprawi się pogoda będę tam częstszym bywalcem. Dla mnie najbardziej urzekającą częścią tego rejonu jest Jardin du Luxembourg oraz Palais du Luxembourg. Znajdują się one w VI dzielnicy Paryża, co oznacza, że mogę nawet na pieszo tam się udać :)) 

Wielu Paryżan marzy o tym, by zamieszkać właśnie w okolicy tego miejsca. Luxembourg kojarzony jest bowiem ze spokojem i niezwykłą atmosferą. Królują tutaj wąskie uliczki i stare bramy. Po  alejkach parku nie przechadzają się już może znani pisarze, ale za to pełno tu młodzieży z pobliskich szkół. W gorące dni starsi panowie spotykają się tutaj, by zagrać w szachy lub w tradycyjną francuską grę w bule. Dzieci natomiast mają możliwość wypożyczenia żaglówki i puszczania jej na wodzie przy ogromnej fontannie, zwanej Grand Bassin.

W upalne dni możemy spocząć na ławce i delektować się piękną pogodą. Możemy także wypocząć na trawce lub spacerować alejkami tegoż pięknie zagospodarowanego parku. Uwielbiam cudowne ukwiecenie tego miejsca, począwszy od bogato zdobionych donic po rabatki, których w całym ogrodzie jest pełno! Kiedy rozejrzymy się wokół, na pewno zauważymy kilka jeszcze innych zabytków paryskich, w tym majestatyczną Wieżę Eiffla oraz Panthéon.

2 komentarze:

  1. O tak! Kubek dobrej kawy i można siedzieć... przepięknie! Byłam tylko raz w życiu, ale z pewnością jest to miejsce do którego chce się wracać! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń