poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Piękno Fontainebleau.

Nasze rodzinne, pozaparyskie zwiedzanie rozpoczęliśmy od jednego z najczęściej odwiedzanych przez turystów francuskiego miasteczka Fontainebleau. Jest ono położone w regionie Île - de  - France, w departamencie Sekwana i Marna, ok. 60 km na południowy wschód od Paryża. Trafiliśmy na piękną, wymarzoną pogodę, a w samym miasteczku było bardzo przytulnie i spokojnie.

Fontainebleau
Fontainebleau
Fontainebleau
Po kilku chwilach spędzonych na spacerze uliczkami Fontainebleau, wybraliśmy się na zwiedzanie naszego głównego celu. Fontainbleau bowiem to nie tylko urokliwe miasteczko. To przede wszystkim jeden z największych we Francji zespołów pałacowo  -parkowych - dawna rezydencja królewska. My nie wchodziliśmy do środka pałacu. Sam widok ogrodu oraz wycieczka po pobliskim lesie w pełni nam wystarczyły, by poczuć magię tego miejsca. 

Przechadzkę po tym malowniczym miejscu rozpoczęliśmy od przejścia przez piękną bramę, bogato zdobioną złotem. Tuż za nią zobaczyliśmy pięknie zachowany pałac. Szczególną uwagę przykuły ogromne schody !!!
Fontainebleau
Fontainebleau
Fontainebleau
Fontainebleau
Po zwiedzeniu głównego dziedzińca udaliśmy się wraz z Amelcią i Tatinkiem do ogrodu. I przyznaję się szczerze - oniemiałam, gdy tylko zobaczyłam położony za pałacem teren!! 

Jardin de Diane
Fontainebleau
Najbardziej urzekająca była piękna fontanna wraz z kaczuszkami i łabędziami. Amelia była wręcz zachwycona tymi zwierzątkami, podczas gdy ja pstrykałam tony zdjęć :  zarówno jej - oglądającej-  jak i otaczającym widokom. Polecam zabranie ze sobą kromeczki chleba, tudzież - tak jak my to zrobiliśmy - chrupków Amelkowych, bo można śmiało karmić te ptaki i podpływają naprawdę blisko!
Fontainebleau
Fontainebleau
Fontainebleau
Fontainebleau
Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po cichym, spokojnym lesie. Amelia wykorzystała ten czas na chwilową drzemkę, a następnie udaliśmy się już do domku :) 

Fontainebleau
Fontainebleau

4 komentarze:

 1. Ale pogoda Wam się trafiła :))) Zdjęcia mnie zaczarowały. Mają w sobie taką głębię, jakbym i ja tam była :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super zdięcia :). Piekne miejsce . Zawsze marzyłam żeby zwiedzić Francję choć troszeczkę . Morze moje marzenie się kiedyś spełni . Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki, żeby się spełniło, bo jest tu pięknie :)

   Usuń